Palaiminto Mykolo Giedraičios gimimo 600 metų sukaktis – 2025 metis

Gegužės 4 d. Kaišiadorių vyskupijoje buvo švenčiamas Palaimintojo Mykolo Giedraičio liturginis minėjimas. 2018 metais Apaštalų Sostas paskelbė, kad pripažįstamos Dievo Tarno Mykolo Giedraičio herojiškos dorybės ir patvirtinamas jo kultas nuo neatmenamų laikų. Nuo šios datos Mykolas Giedraitis – Palaimintasis. Lietuvoje Palaimintojo Mykolo kasmetis minėjimas Liturgijoje – jo mirties dieną. Mykolas Giedraitis mirė 1485 m. gegužės 4 d. Krokuvoje (Lenkijoje), kur buvo palaidotas.

Šia proga, gegužės 4 dieną Videniškių parapijos bažnyčioje Šv. Mišias celebravo ir homiliją sakė Kaišiadorių vyskupas Jonas Ivanauskas. Liturgijos pradžioje Kaišiadorių vyskupas paskelbė, jog 2025 metais bus švenčiamas šio Lietuvai brangaus asmens – Palaimintojo Mykolo gimimo 600 metų Jubiliejus. Kaišiadorių vyskupas taip pat sakė, kad Lietuvos vyskupai yra nusprendę šio Jubiliejaus pagrindinę iškilmę švęsti ateinančių metų gegužės 4 dieną Videniškių parapijos bažnyčioje, kur įrengtas Palaimintojo Mykolo garbei altorius ir išstatyta pagerbimui relikvija.

Kiek yra pasiekę istoriniai šaltiniai, kaip tik Videniškiuose ar netoliese – Giedraičiuose, kunigaikščių Jurgio ir Marijonos Giedraičių šeimoje, jis gimė ir praleido netrumpą gyvenimo laikotarpį. Nors tiksli Palaimintojo gimimo data nėra žinoma, tačiau teigiama, kad jis yra gimęs tarp 1420 -1425 metų.

Arėjant Palaimintojo Mykolo gimimo Jubiliejinei sukakčiai, Kaišiadorių vyskupija parengė ir gegužės 4 dieną atvėrė naują internetinę svetainę – mykolasgiedraitis.lt. Svetainė palaipsniui bus pildoma nauja – aktualia informacija.

 

Kurijos informacija (gt)  

Scroll to Top