Paparčių vienuolyno įkūrimo sukaktis

2024 m. rugpjūčio 24 d. Betliejaus Mergelės Marijos Ėmimo į dangų ir šv. Brunono kontempliatyvi moterų vienuolija minėjo Paparčių Aušrinės Marijos namų – vienuolyno, įkurto Kaišiadorių vyskupijoje, 30-mečio sukaktį. Šia proga, vienuolyno bažnyčioje Mišių liturgijai vadovavo ir homiliją sakė Kaišiadorių vyskupas Jonas Ivanauskas, kartu celebravo Kaišiadorių vyskupas emeritas Juozas Matulaitis, Kauno arkivyskupijos vyskupas augziliaras Saulius Bužauskas, kunigai. Pamaldose dalyvavo Lietuvos evangelikų – liuteronų vyskupas Mindaugas Sabutis. Po Liturgijos prisiminimais dalijosi vyskupas Juozas Matulaitis, anuomet pakvietęs seseris įsikurti Kaišiadorių vyskupijoje ir prisidėjęs prie vienuolyno įkūrimo darbų, visad lydėjęs malda. Šventėje dalyvavo gausus būrys vienuolijos bičiulių ir rėmėjų.

Betliejaus Mergelės Marijos Ėmimo į dangų ir šv. Brunono kontempliatyvios vienuolijos pirmos keturios seserys – trys prancūzės ir vokietė, atvykę į Lietuvą iš Prancūzijos, 1994 m. įsikūrė Kaišiadorių vyskupijoje – Paparčių parapijoje (Kaišiadorių r.).

Pirmoji ir ilgametė Paparčių vienuolyno vyresnioji – ses. Marie-Reine (Isabelle Villedieu de Torcy). Ji rūpinosi vienuolyno įkūrimo – statybos darbais, naujų narių priėmimu ir vadovavo vienuolynui daugiau nei 25 metus.

Per trisdešimtmetį vienuolija iš vietinių gyventojų įsigijo žemės ir pasistatė statinius – bažnyčią, konsekruotą 2004 m., namelius seserims ir svečiams, bendruomeninį pastatą ir kita.

Vienuolynas turi savitą dienos ritmą. Bažnyčios varpas vienuoles kviečia melstis 7 kartus per dieną. Anksti ryte, tercijos, sikstos, nonos valandomis ir prieš miegą seserys meldžiasi savo celėse – nameliuose. Rytmetinei ir Vakarinei liturgijai renkasi į bažnyčią. Pirmadienį, dykumos dieną, vienuolės nebendrauja tarpusavyje. Šeštadienį renkasi klausytis katechezių. Sekmadienis – bendrystės diena, kartu eina pasivaikščioti ir kartu valgo – vienuolyno refektoriuje (valgykloje). Kelis kartus per metus seserys leidžiasi į piligrimines keliones – netolimas, vienos dienos.

Vienuolyno erdvė ir kai kurie statiniai naudojami atvykstantiems asmenims – privačioms rekolekcijoms, pabūti maldoje, vienuolyno artumoje.

Šalia maldos, seserys rūpinasi ir pragyvenimu. Iš gintaro ir kitų medžiagų gamina rožinio vėrinius, medalikėlius ir kitas devocionalijas, kurias gali įsigyti lankytojai. Pačios tvarko savo buitį ir aplinką, rūpinasi svečių priėmimu.

Seserys gyvena ir maitinasi atskirose celėse – nameliuose, iš jų išeina tik bendrai maldai, tarnystėms. Celes jungia galerija, vedanti į bažnyčią.

Šiuo metu Paparčių vienuolyne gyvena 14 se­se­rų. Vienuolyno vyresnioji – ses. Lina Dūdaitė.

Kurijos informacija (gt). Nuotraukos – K. Radlinsko.

Scroll to Top