Gegužės 18 d. – Šv. Popiežius JONO PAULIAUS II gimimo 100-metis (2020)

[ad_1]

2020-ieji Lietuvoje paskelbti šventojo popiežiaus Jono Pauliaus II metais, minint gimimo 100-ąsias metines. Popiežius Jonas Paulius II – Karolis Voityla gimė 1920 m. gegužės 18 d. Vadovicuose, Lenkijoje. 1978 m. spalio 16 d. išrinktas Romos Popiežiumi. 1993 m. rugsėjo 4-8 d. Jonas Paulius II lankėsi Lietuvoje. Tai buvo pirmasis popiežiaus vizitas Lietuvos istorijoje.

„Daugiau kaip prieš keturiasdešimt metų popiežius Jonas Paulius II legenda virtusį savo pontifikatą pradėjo žodžiais: „Nebijokite! Atverkite, atlapokite duris Kristui!“. Šiandieniniame pasaulyje pandemijos baimė statydina naujas sienas. Todėl šiandien Jono Pauliaus II žodžiai tenuskamba kaip padrąsinimas atpažinti kiekviename žmoguje Dievo atvaizdą, kurio vertės nesąlygoja nei jo amžius ar sveikata, nei ekonominių doktrinų padiktuoti poreikiai“, – sako „Mažoji studija“ redaktorė R. Tumėnaitė.

Minint šią sukaktį, Kaišiadorių katedroje – gegužės 17 d. (sekmadienį) – šv. Mišias celebravo Kaišiadorių vyskupas Jonas Ivanauskas. Šventasis taip pat buvo minimas ir visose vyskupijos parapijose – sekmadienio Liturgijoje.

Šv. Jonas Paulius yra įamžintas Kaišiadorių katedros Dievo Gailestingumo koplyčioje, kur išstatytos nuolatiniam garbinimui šventojo kraujo ir kitos relikvijos, paveikslas. Taip pat vyskupijoje – Elektrėnų ir Vievio parapijose pastatydintos monumentalios statulos, Elektrėnų parapijos bažnyčioje išstatyta pastoviam garbinimui šventojo kraujo relikvija. Popiežiaus Jono Pauliaus II palaimintomis karūnomis vainikuotas Pivašiūnų Dievo Motinos su Kūdikiu paveikslas. Molėtuose – pavadinta gatvė šventojo vardu.

Kurijos info

[ad_2]