Jaunimo vasaros stovykla „Kelkite bruzdesį!“ ir savanorystė Pivašiūnų Žolinės atlaiduose

Popiežius Pranciškus apaštališkajame paraginime „Christus vivit“ kviečia jaunus žmones nestebėti savo gyvenimo iš balkono, nesupainioti laimės su foteliu, prieš laiką neišeiti į pensiją, bet apsčiai gyventi ir keltį bruzdesį.

Atsiliepdamas į šį Popiežiaus paraginimą rugpjūčio 11-15 d. Kaišiadorių vyskupijos Jaunimo centras pakvietė jaunus žmones iš vyskupijos išgyventi jaunystę ir draugystę vasaros stovykloje „Kelkite bruzdesį!“. Tai vyko ne bet kur – jaunimo pamėgtuose Pivašiūnuose, piligrimų namuose, kur rugpjūčio brandume švenčiami Žolinės atlaidai, skirti visai Kaišiadorių vyskupijai.

Pirmąsias tris stovyklos dienas buvo kalbėta apie Pivašiūnų Marijos – Nuliūdusiųjų paguodos titulą, svetingumą, baimes ir drąsą, gyventa maldos bendrystėje. Žolinės išvakarės jaunimas leidosi į Šviesos kelią, kurio metu aplankė Pivašiūnų gyventojus bei meldėsi kartu su juos priėmusiomis šeimomis.

Atlaidų oktavos atidarymo išvakarėse – rugpjūčio 14 d. jaunimas tradiciškai dalyvavo ir patarnavo liturgijoje – šv. Mišiose, kurias šventė Kaišiadorių vyskupas, ir Eucharistinėje procesijoje. Paskutiniąją stovyklos dieną – rugpjūčio 15-tą savo rankų darbu prisidėjo prie Žolinės iškilmių vyksmo, savanoriavo atlikdami įvairiausias tarnystes atlaidų piligrimams…

Jaunimo centro vadovė (RJ)

Scroll to Top