Kaišiadorių vyskupo viešnagė Magdeburge

Magdeburgo vyskupo Gerhardo Feige kvietimu Kaišiadorių vyskupas Jonas Ivanauskas pirmąjį rugsėjo sekmadienį viešėjo Magdeburgo vyskupijoje. Kaišiadorių ir Magdeburgo vyskupijų bičiulystė tęsiasi jau trečias dešimtmetis, prasidėjusi dar ankstesnių šių vyskupijų ganytojų pažintimi.

Kasmet rugsėjo pirmąjį sekmadienį Magdeburgo vyskupija švenčia partnerystės dieną, į kurią atvyksta vyskupijų – partnerių atstovai. Šiemet partnerystės dieną Magdeburgo vyskupija minėjo įsteigimo 30-metį. Šventė vyko kaip kasmet Huysburgo vienuolyno teritorijoje netoli Dingelštedto. Liturgijai vadovavo Mageburgo vyskupas, dalyvavo ir homiliją sakė Vokietijos vyskupų konferencijos pirmininkas vyskupas Georgas Bätzingas, kiti svečiai vyskupai, tarp jų, Kaišiadorių vyskupas.

Kaišiadorių vyskupas pasveikino Magdeburgo vyskupą sukakties proga. Vyskupas Jonas Ivanauskas vokiečių kalba sakė: „Šiais metais Jūsų vyskupija švenčia įkūrimo 30 metų sukaktį. Nuoširdžiai sveikinu Jus, vyskupijos kunigus, diakonus ir visus tikinčiuosius. Sveikinimą perduodu Kaišiadorių vyskupo emerito Juozo Matulaičio, vyskupijos kunigų ir tikinčiųjų vardu. Meldžiamės už jus ir linkime, kad Viešpats stiprintų tikėjimą, duotų jėgų pakelti išbandymus, gaivintų viltį ir meilę. Labai vertiname partnerystės ryšius su jūsų vyskupija. […] Šiandienos iššūkių akivaizdoje drauge meldžiame Viešpatį stiprinti mūsų tikėjimą, meldžiame malonių gyventi Evangelija ir atnaujinti Bažnyčią. Meldžiame taikos Europai ir visam pasauliui”.

Magdeburgo vyskupija yra viena jauniausių ir mažiausių Vokietijoje. Šiuo metu ji turi apie 70.000 narių ir kai tik trys nuošimčiai Saksonijos-Anhalto gyventojų yra katalikai. Tačiau, katalikų tikėjimo istorija tame regione siekia viduramžius. Magdeburgo arkivyskupija, įkurta 968 m., turėjo didelės įtakos tiek religinei, tiek socialinei vidurio Vokietijos raidai ir plačiau. Tai buvo Vokietijos imperijos lopšys, kur iki šių dienų ilsisi pirmieji vokiečių valdovai katalikai – karalius Henrikas I (Kvedlinburge) ir imperatorius Otonas Didysis (Magdeburge). Iš Magdeburgo į pirmąją misijų kelionę Baltų žemėse leidosi šv. Brunonas. Nors pati arkivyskupija dėl reformacijos buvo panaikinta, tačiau išliko didžiulė katedra – pirmoji gotikinė šioje Alpių pusėje. Ji šiuo metu priklauso Evangelikų – liuteronų bendrijai. Dabartinės Magdeburgo vyskupijos katedra įrengta kitoje bažnyčioje.

Kurijos informacija (gt). Nuotraukos – V. Ašmono.